







TP-LINK 16-Port Gigabit Smart Switch with 16× Gigabit RJ45 ports and 2× Gigabit SFP slots, Interfata: 16× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports (Auto- Negotiation/Auto MDI/MDIX), Dimensiuni: 440×180×44 mm, Capacitate Switch: 36 Gbps, Packet Forwarding Rate: 26.78
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: FESTA FS318G
- Greutate: 2.70kg
- Dimensiuni: 53.50cm x 8.00cm x 27.50cm
594,49 Lei
Fără TVA: 491,31 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 16 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Certification | CE, FCC |
| Depth | 180 mm |
| Forwarding rate | 26.78 Mpps |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Nu |
| Montare in rack | Nu |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| PoE | Da |
| Porturi RJ 45 | 11-18 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Product colour | White |
| Rack mounting | Yes |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 36 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |




