


-40 %



UBIQUITI Switch 8 porturi POE USW-PRO-8-POE-120W, Layer 3, Dimensiuni: 200 x 248 x 44 mm, Greutate: 2.1kg, Interfata: 8 x 10/100/1000Mbps, 2 x 10G SFP, 6 porturi POE, 2 porturi POE++, Capacitate switch: 56Gbps, buget POE: 120W.
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: USW-PRO-8-POE-120W
- Greutate: 2.70kg
- Dimensiuni: 37.00cm x 26.00cm x 9.00cm
1.591,24 Lei
2.663,28 Lei
Fără TVA: 1.315,07 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 10G support | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Authentication | Port-based authentication |
| Authentication type | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-sensing | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 10BASE-TX, 100BASE-FX, 100BASE-TX |
| Depth | 248 mm |
| DHCP features | DHCP server |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Height | 44 mm |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Input current | 2 A |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| LAN-Ports | 8 |
| Layer | Layer-3 |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Speed, System |
| Link aggregation | Yes |
| Management | Da |
| Manual | Yes |
| Montare in rack | Nu |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Number of power supply units | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| PoE | Da |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 60 W |
| Power over Ethernet 4PPoE (PoE++) ports quantity | 2 |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 6 |
| Power source | AC/DC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | White |
| Rackable | No |
| Redundant-PSU | No |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Stackable | No |
| Static route | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch layer | L2/L3 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 56 Gbit/s |
| Throughput | 28 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 120 W |
| Viteza transfer | 10G+ |
| VLAN support | Yes |
| Weight | 2.1 kg |
| Width | 200 mm |









