
-38 %
Ubiquiti UPS-Tower-EU UniFi managed 1kVA uninterruptible power supply with 5 surge-only outlets and 5 software-resettable surge and backup devices
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: UPS-TOWER
- Greutate: 11.30kg
- Dimensiuni: 46.00cm x 26.50cm x 48.00cm
985,52 Lei
1.589,64 Lei
Fără TVA: 814,48 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| AC outlet types | C13 coupler, C14 coupler |
| AC outlets quantity | 10 AC outlet(s) |
| Battery capacity | 108 Wh |
| Battery level indicator | Yes |
| Battery recharge time | 8 h |
| Battery technology | Lead-Acid |
| Battery voltage | 12 V |
| Cables included | Input power cable |
| Control type | Buttons |
| Depth | 288 mm |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| Form factor | Desktop |
| Height | 280.5 mm |
| Hot-swap battery | Yes |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input operation voltage (max) | 145 V |
| Input operation voltage (min) | 89 V |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| LAN-Port-Type | 10Gigabit |
| LAN-Ports | 24 |
| Layer | Layer-2 |
| LED indicators | Status |
| Management | Managed |
| Montare in rack | Nu |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Nominal output voltage | 120 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Output power | 600 W |
| Output power capacity | 1 kVA |
| Output voltage regulation | 10% |
| Overload capacity (5 minute) | 110% |
| PoE | Yes |
| Porturi RJ 45 | 1-4 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power plug | NEMA 5-15P |
| Power protection features | Over voltage, Overload, Short circuit |
| Product colour | White |
| Rackable | Yes |
| Redundant-PSU | No |
| Stackable | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Surge protection | Yes |
| Transfer time (Line Mode to Battery Mode) | 10 ms |
| Typical backup time at full load | 2 min |
| Typical backup time at half load | 7 min |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Viteza transfer | 10G+ |
| Waveform | Sine |
| Weight | 8.17 kg |
| Width | 99 mm |









