





-9 %






ThinkPad P16 G2, Intel® Core™ i7-14700HX (E-cores up to 3.90GHz, 33MB), 16" WQXGA Non-Touch, W11P64 ROM/ENG, 64.0GB, 1x1TB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 Performance TLC Opal, 1xNVIDIA RTX™ 5000 Ada 16GB, BT5.1 or BT5.3,Wi-Fi 6E AX211, No Wired Ethernet, FPR, 1080P FHD, 6 Cell Li-Pol 94Wh, 230W, 3YR Premier NBD,3CourierCarryin, CO2 Offset, Backlit, Grey with Number Pad-English (Euro) Comanda speciala- in lucru
ThinkPad P16 G2, Intel® Core™ i7-14700HX (E-cores up to 3.90GHz, 33MB), 16" WQXGA Non-Touch, W11P64 ROM/ENG, 64.0GB, 1x1TB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 Performance TLC Opal, 1xNVIDIA RTX™ 5000 Ada 16GB, BT5.1 or BT5.3,Wi-Fi 6E AX211, No Wired Ethernet, FPR, 108
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: 21FA005PRI
- Greutate: 4.90kg
- Dimensiuni: 51.50cm x 34.50cm x 10.50cm
27.538,90 Lei
30.114,37 Lei
Fără TVA: 22.759,42 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| Alimentator | 230 W Slim Tip (3-pin) |
| Alte specificatii | 100% sRGB Eyesafe |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Audio | HD Audio Sistem Stereo |
| Bluetooth | Da |
| Boxe | 2-way |
| Cache | 33 MB Intel Smart Cache |
| Camera Web | Full HD |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Capacitate memorie video | 16 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Cititor amprenta | Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate | Wi-Fi 6e |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Copilot+ PC | N/A |
| Culoare | Gri |
| Destinat pentru: | Workstation |
| Diagonala display | 16 inches |
| Dimensiuni | 364 x 266 x 30.23 mm |
| DisplayPort | Da |
| Familie Procesor | Intel Core i7 din a paisprezecea generatie |
| Format | WQXGA |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Frecventa procesor | 2.10 GHz |
| Frecventa turbo max | 5.50 GHz |
| Frecventa turbo max. | 5.50 GHz |
| Functii camera Web | 1080p |
| Grafica | Da |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| HDD-or-SSD | SSD |
| HDMI | 1 |
| Iesire audio | 1x Combo |
| Jack Audio | Da |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Layout tastatura | English |
| Luminozitate | 500 nt |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Memorie Placa video: | 16GB |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| Model placa video | RTX 5000 Ada |
| Model placa video dedicata | RTX 5000 Ada |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Model procesor | 14700HX |
| Model video | 5000 |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| NB-Format | Regular |
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Nr. sloturi | 4 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| Nucleu | Raptor Lake-R |
| Numar nuclee | 20 |
| Numar Thread-uri | 28 |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Placa video | nVidia |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Producator placa video | nVidia |
| Producător procesor | Intel |
| Putere | 94 Whr |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Putere maxima disipata | 157 W |
| Putere_ | 94 Whr |
| RAM | 64GB |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Resolution | WQUXGA |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| Serie video | RTX |
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
| Sistem preinstalat | Da |
| Slot ExpressCard | 1x SD Express 7.0 |
| Slot M.2 | Da |
| Smart card reader | Da |
| Solid state drive | Da |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Tastatura | 6-row Multimedia Fn keys |
| Tastatura iluminata | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Tehnologie | LED backlight Anti-Glare IPS |
| Tehnologie Baterie | Li-Polymer |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Thunderbolt | Da |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Tip display: | IPS |
| Tip memorie placa video: | GDDR6 |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Tip memorie video | GDDR6 |
| Tip placă video | Dedicata |
| Tip procesor | Intel Core i7 |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 4.0x4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Touchscreen | Nu |
| Unitate optică | Nu are unitate optica integrata |
| USB 3.0 | 2 |
| USB 3.1 | N/A |
| USB 3.2 | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB-C | 2x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) 1x USB 3.2 Gen2 Tip-C |
| Versiune OS | 64 bit - Romanian / English |
| Video | nVidia |
| Wireless | 802.11ax (2x2) |











