
-39 %
Omada 28-Port Gigabit Easy Managed Switch with 24-Port PoE+ PORT: 24× Gigabit PoE+ Ports, 2x Gigabit Non-PoE Ports, 2× Gigabit SFP Ports SPEC: 802.3at/af, 384W PoE Power, 1U 19-inch Rack-mountable Steel Case FEATURE: Integration with Omada SDN Controller and Omada Cloud Essentials, Fast PoE, Perpetual PoE, Flow Control, Loopback Detection, Port Isolation, Port Mirroring, LAG, VLAN, IGMP Snooping, QoS, Storm Control
Omada 28-Port Gigabit Easy Managed Switch with 24-Port PoE+ PORT: 24× Gigabit PoE+ Ports, 2x Gigabit Non-PoE Ports, 2× Gigabit SFP Ports SPEC: 802.3at/af, 384W PoE Power, 1U 19-inch Rack-mountable Steel Case FEATURE: Integration with Omada SDN Controller
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ES228GMP
- Greutate: 6.20kg
- Dimensiuni: 53.00cm x 10.00cm x 41.00cm
1.580,01 Lei
2.582,71 Lei
Fără TVA: 1.305,79 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 26 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Cloud-managed | Yes |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-X, 1000BASE-T, 1000BASE-X |
| Depth | 330 mm |
| DHCP features | DHCP client |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Fanless | No |
| Fast leave | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flash memory | 64 MB |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 41.66 Mpps |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 26 |
| Heat dissipation | 1546.15 BTU/h |
| Housing material | Metal |
| IGMP snooping | Yes |
| Jumbo frames | 15000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | FastEthernet |
| LAN-Ports | 8 |
| LED indicators | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Mean time between failures (MTBF) | 224143 h |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Noise level | 46.2 dB |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of VLANs | 32 |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Packet buffer memory | 4 MB |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 454.8 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port | 30 W |
| Power over Ethernet (PoE) type supported | PoE+ |
| Power over Ethernet plus (PoE+) ports quantity | 24 |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Queue scheduling algorithms | Weighted Round Robin (WRR) |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rackable | No |
| Redundant-PSU | No |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Store-and-forward | Yes |
| Surge protection | Yes |
| Surge protection voltage | 6 kV |
| Switch layer | L2+ |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 56 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 384 W |
| Unified static configuration | Yes |
| Virtual LAN features | MTU VLAN, Port-based VLAN, Tagged VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |





