
-39 %
Switch TP-Link TL-SG1008, 8 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG1008
- Greutate: 2.20kg
- Dimensiuni: 40.00cm x 25.00cm x 7.50cm
191,29 Lei
315,74 Lei
Fără TVA: 158,09 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Bandwidth | 16 Gbit/s |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Connectivity LEDs | Y |
| Connectivity technology | Wired |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 180 mm |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 248.9 x 157.5 x 43.2 mm (9.8 x 6.2 x 1.7) |
| Dimensions (WxDxH) | 294 x 180 x 44 mm |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Full duplex | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 14.67 BTU/h |
| Height | 44 mm |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 16000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 4000 entries |
| Management | Nu |
| Maximum data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Montare in rack | Nu |
| Networking features | Gigabit Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.7 kg |
| Package width | 400 mm |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power consumption (typical) | 4.3 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported data transfer rates | 10/100/1000 Mbps |
| Supported network protocols | CSMA/CD, TCP/IP |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 16 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Width | 294 mm |





