
-39 %
Switch TP-Link TL-SG1024D, 24 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-SG1024D
- Greutate: 2.40kg
- Dimensiuni: 40.00cm x 8.00cm x 25.00cm
411,52 Lei
673,75 Lei
Fără TVA: 340,10 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Auto-negotiation | Yes |
| Bandwidth | 48 Gbit/s |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cable types supported | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e |
| Cables included | AC |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| Connectivity LEDs | Y |
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 180 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 294 x 180 x 44 mm |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 35.7 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 24 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 46.44 BTU/h |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 10000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| LAN-Ports | 24 |
| Layer | Unmanaged |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Nu |
| Maximum data transfer rate | 1 Gbit/s |
| Montare in rack | Nu |
| Networking features | Gigabit Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 32 - 104 °F |
| Package depth | 400 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.95 kg |
| Package width | 250 mm |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 13.62 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power requirements | 100 - 240V, 50/60Hz |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rackable | No |
| Redundant-PSU | Yes |
| Stackable | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported data transfer rates | 10/100/100 Mbps |
| Supported network protocols | CSMA/CD, TCP/IP |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 48 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Width | 294 mm |





