-39 %
TP-Link AV1200 Gigabit Passthrough Powerline Starter Kit, TL-PA8010PKIT, HomePlug AV2, HomePlug AV, IEEE1901, IEEE802.3, IEEE802.3u,IEEE802.3ab, 1*Gigabit Ethernet Port, Power Socket, Pair Button, PWR,PLC, ETH
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-PA8010P KIT
- Greutate: 1.40kg
- Dimensiuni: 23.00cm x 19.00cm x 10.00cm
359,33 Lei
591,84 Lei
Fără TVA: 296,97 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 V |
| Built-in power socket | Yes |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cantitate in pachet | 2 |
| Certification | CE |
| Compliance certificates | RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Culoare | Alb |
| Depth | 72 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Harmonized System (HS) code | 85171800 |
| Height | 131 mm |
| LAN ports | 1 |
| LED indicators | LAN, PLC, Power |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Maximum data transfer rate | 1300 Mbit/s |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Modulation | OFDM |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 700 g |
| Package width | 230 mm |
| Plug and Play | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 6 W |
| Power plug | Type E / F |
| PowerLine standard | HomePlug AV2 |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 42 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows XP |
| Wireless | Nu |





