
-37 %
TP-LINK N300 3G/4G Wireless Single-Band Router, 2.4Ghz, TL-MR105, IEEE 802.11b/g/n, moduri operare: 3G/4G, interfata: 1 x 10/100Mbps LAN Port, 1 x 10/100Mbps LAN/WAN Port, 1 x Nano SIM Card Slot, Rată de Semnal: 300 Mbps, Putere de Transmisie: < 20 dBm (2
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TL-MR105
- Greutate: 0.56kg
- Dimensiuni: 26.00cm x 8.00cm x 20.00cm
240,70 Lei
381,39 Lei
Fără TVA: 198,93 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 3G standards | DC-HSPA+, HSDPA, HSPA, UMTS |
| 4G bands supported | 800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600 MHz |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| ADSL | No |
| Antenna design | Internal |
| Band | Single Band |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Compatibil Mesh | Nu |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Depth | 130 mm |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| DMZ support | Yes |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Firewall security | IPv4 SPI Firewall |
| Frequency-Band | SingleBand |
| Guest access | Yes |
| Height | 60 mm |
| Mobile network generation | 4G |
| Numar antene | 2 |
| Numar porturi RJ-45 | 2 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Package type | Box |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Port USB | Nu |
| Port-Type | FastEthernet |
| Portabil | Da |
| Power source type | DC |
| Product colour | White |
| Product type | Tabletop router |
| Quick installation guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Segment | Consumer |
| SIM card slot | Yes |
| SIM card type | NanoSIM |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Suport SIM | Da |
| Sustainability compliance | Yes |
| Tehnologie | WIFI 4 |
| Tip Antena | Interna |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| USB Port | No |
| USB-Port | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| WAN-Ports | 1 |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Width | 174 mm |
| WiFi-Standard | b/g/n |
| Wireless-Speed | 300Mbps |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (max) | 300 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| WR-3G_4G | Yes |
| WR-LAN-Ports | 2 |





