


-36 %



TP-Link Router Gigabit Dual-Band Wi-Fi 6 AX1500 ARCHER AX17, Standarde wireless: IEEE 802.11ax/ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz, Viteza: 5 GHz: 1201 Mbps, 2.4 GHz: 300 Mbps, 4 antene fixe, Interfata: 1× port WAN Gigabit, 3× porturi LAN Gigabit, dime
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: ARCHER AX17
- Greutate: 0.73kg
- Dimensiuni: 30.00cm x 8.00cm x 24.00cm
182,70 Lei
286,71 Lei
Fără TVA: 150,99 Lei
Garanție: 36 luni| Caracteristici | |
| 3G/4G USB modem compatibility | No |
| ADSL | No |
| Antenna design | External |
| Antennas quantity | 4 |
| Band | Dual Band |
| Compatibil Mesh | Da |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 117 mm |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| DMZ support | Yes |
| DSL WAN | No |
| Dynamic DNS (DDNS) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Firewall security | SPI Firewall |
| Frequency-Band | DualBand |
| Guest access | Yes |
| Height | 32 mm |
| LED indicators | LAN, Power, WAN |
| Numar antene | 4 |
| Numar porturi RJ-45 | 4 |
| Number of guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Number of guest networks (5 GHz) | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Output current | 1 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package type | Box |
| Parental control | Yes |
| Port forwarding | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Port USB | Nu |
| Port-Type | Gigabit |
| Portabil | Nu |
| Power source type | DC |
| Product colour | Black |
| Product type | Tabletop router |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3-PSK, WPA3-Personal |
| Segment | Consumer |
| SIM card slot | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Suport SIM | Nu |
| Tehnologie | WIFI 6 |
| Tip Antena | Externa |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Yes |
| URL filtering | Yes |
| USB Port | No |
| USB-Port | No |
| WAN connection type | RJ-45 |
| WAN-Ports | 1 |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 215 mm |
| WiFi-Standard | ax |
| Wireless-Speed | 1300/1350MBPS |
| WLAN data transfer rate (first band) | 300 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (max) | 1500 Mbit/s |
| WLAN data transfer rate (second band) | 1201 Mbit/s |
| WPS push button | Yes |
| WR-3G_4G | No |
| WR-LAN-Ports | 3 |





