
Transcend 370S. SSD capacity: 128 GB, SSD form factor: 2.5", Read speed: 520 MB/s, Write speed: 170 MB/s, Data transfer rate: 6 Gbit/s
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: TS128GSSD370S
- Greutate: 0.07kg
- Dimensiuni: 18.00cm x 13.00cm x 1.00cm
2.318,79 Lei
Fără TVA: 1.916,35 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Capacitate | 128 GB |
| Certification | CE/FCC/BSMI/KC/RCM |
| Citire max | sub 1000 MB/s |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Depth | 100 mm |
| ECC | Yes |
| Format | 2.5 inch |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Height | 68 mm |
| Interface | Serial ATA III |
| Interfata | SATA |
| Internal | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Manual | Yes |
| Memory type | MLC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Operating voltage | 5 V |
| Package type | Box |
| Random read (4KB) | 70000 IOPS |
| Random write (4KB) | 40000 IOPS |
| Read speed | 520 MB/s |
| Recomandat Gaming | Nu |
| S.M.A.R.T. support | Yes |
| Scriere Max | sub 400 MB/s |
| Sequential read speed (ATTO) | 550 MB/s |
| Sequential read speed (CDM) | 520 MB/s |
| Sequential write speed (ATTO) | 170 MB/s |
| Sequential write speed (CDM) | 170 MB/s |
| SSD capacity | 128 GB |
| SSD form factor | 2.5 |
| Suport NVMe | Nu |
| TRIM support | Yes |
| Weight | 52 g |
| Width | 69.8 mm |
| Write speed | 170 MB/s |



