
-8 %
Switch Zyxel GS1100-24E, 24 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS1100-24E-EU0103F
- Greutate: 2.00kg
- Dimensiuni: 33.00cm x 23.00cm x 7.00cm
377,96 Lei
410,71 Lei
Fără TVA: 312,36 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | AC |
| Certification | LVD, BSMI, EMC Class A, CE, FCC, RCM, ICES-003, BSMI, RoHS, REACH |
| Depth | 162 mm |
| Fanless | Yes |
| Forwarding rate | 35.7 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 43.53 BTU/h |
| Height | 42 mm |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 10000 |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Nu |
| Mean time between failures (MTBF) | 366919 h |
| Montare in rack | Da |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Packet buffer memory | 0.525 MB |
| PoE | Nu |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power consumption (max) | 13 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power supply included | Yes |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 48 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Width | 267 mm |








