
-8 %
Switch Zyxel GS1200-5, 5 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS1200-5-EU0101F
- Greutate: 0.40kg
- Dimensiuni: 13.00cm x 9.00cm x 8.00cm
87,18 Lei
94,72 Lei
Fără TVA: 72,05 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| Authentication | Auto VLAN, MAC-based authentication |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| DC input voltage | 5 V |
| Depth | 7.5 mm |
| DHCP features | DHCP client |
| Electromagnetic compatibility | CE, FCC, BSMI, Class B |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Height | 26 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Input current | 1 A |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Power |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 2000 entries |
| Management | Da |
| Management protocols | IGMPv1,IGMPv2,IGMPv3 |
| Montare in rack | Nu |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Package depth | 82 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 388 g |
| Package width | 127 mm |
| Packet buffer memory | 1 MB |
| PoE | Nu |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 2.03 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Product colour | Silver |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mounting | No |
| Rubber feet | Yes |
| Safety | CE-LVD, BSMI |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 10 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 233 g |
| Width | 121 mm |








