
-8 %
Switch ZYXEL GS2220-50, 50 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS2220-50-EU0101F
- Greutate: 4.24kg
- Dimensiuni: 50.00cm x 9.00cm x 29.00cm
2.771,24 Lei
3.012,12 Lei
Fără TVA: 2.290,28 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Authentication | Guest VLAN, MAC-based authentication |
| Authentication type | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 44 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cables included | AC |
| Certification | LVD, BSMI FCC 15 A, CE EMC A, BSMI ENC RoHS A |
| Combo SFP ports quantity | 4 |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 200 mm |
| DHCP features | DHCP client, DHCP relay, DHCP snooping, DHCPv6 client, DHCPv6 relay |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE-X |
| Fiber optic connector | SFP |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Flash memory | 32 MB |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 7.4 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 125.829 BTU/h |
| Height | 44.5 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Internal memory | 256 MB |
| LAN port type | Gigabit |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Management | Da |
| Mean time between failures (MTBF) | 660245 h |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Noise level | 47.3 dB |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Package depth | 289 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package weight | 3.97 kg |
| Package width | 496 mm |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| PoE | Nu |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 28+ |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 36.9 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3, SSH-2, SSL/TLS |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 100 Gbit/s |
| System event log | Yes |
| Virtual LAN features | Port-based VLAN, Private VLAN, Protocol-based VLAN, Voice VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 2.9 kg |








