
-8 %
Zy GS1900-24, 24-port GbE L2, 12 Prt POE
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS1900-24EP-EU0101F
- Greutate: 3.40kg
- Dimensiuni: 39.50cm x 8.00cm x 34.00cm
1.376,02 Lei
1.495,68 Lei
Fără TVA: 1.137,21 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Authentication type | HWTACACS+, IEEE 802.1x, RADIUS |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cable types supported | Cat5, Cat5e |
| Cables included | AC |
| Depth | 330 mm |
| DHCP features | DHCP client |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 35.7 Mpps |
| Full duplex | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address auto-learning supported | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Da |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Noise level | 26 dB |
| Package type | Box |
| Packet buffer memory | 0.525 MB |
| Password protection | Yes |
| PoE | Da |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | N/A |
| Power connector | AC-in jack |
| Power consumption (typical) | 206.5 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS |
| Spanning tree protocol | No |
| SSH/SSL support | Yes |
| Stackable | Yes |
| Static port security | Yes |
| Store-and-forward | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 48 Gbit/s |
| Virtual LAN features | Tagged VLAN, VLAN Identifier ( VLAN ID), Voice VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Weight | 2.48 kg |
| Width | 330 mm |








