



-8 %




ZYXEL GS1100-10HP 10PORT GBE POE SWITCH
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS1100-10HP-EU0102F
- Greutate: 1.70kg
- Dimensiuni: 30.50cm x 25.00cm x 7.00cm
687,53 Lei
747,23 Lei
Fără TVA: 568,21 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Country of origin | China |
| DC input voltage | 54 V |
| Depth | 104 mm |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Forwarding rate | 14.88 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 89 BTU/h |
| Height | 27 mm |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Nu |
| Master (outer) case gross weight | 13.7 kg |
| Master (outer) case height | 275 mm |
| Master (outer) case length | 558 mm |
| Master (outer) case width | 323 mm |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000070 h |
| Montare in rack | Da |
| Number of fans | 0 fan(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Package depth | 304 mm |
| Package height | 67 mm |
| Package weight | 1.97 kg |
| Package width | 228 mm |
| Packet buffer memory | 0.256 MB |
| PoE | Da |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 156.1 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 8 |
| Power source | AC/DC |
| Power supply included | Yes |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Switching capacity | 20 Gbit/s |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 130 W |
| Viteza transfer | Gigabit |
| Wall mountable | Yes |
| Weight | 730 g |
| Width | 250 mm |








