



-8 %




ZYXEL GS1350-26HP 24-PORT GBE POE SWITCH
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS1350-26HP-EU0101F
- Greutate: 4.60kg
- Dimensiuni: 35.00cm x 11.00cm x 62.00cm
2.272,88 Lei
2.470,03 Lei
Fără TVA: 1.878,41 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cables included | AC |
| Combo SFP ports quantity | 2 |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Depth | 270 mm |
| DHCP features | DHCP client, DHCP relay, DHCP snooping |
| Electromagnetic compatibility | CE, FCC, C-Tick, A; BSMI CNS13438 |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE-X |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 38.7 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 1530.75 BTU/h |
| IGMP proxy | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| Loop protection | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Management | Da |
| Mean time between failures (MTBF) | 888495 h |
| Montare in rack | Nu |
| Multicast support | Yes |
| Noise level | 40.1 dB |
| Number of VLANs | 256 |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| Packet buffer memory | 0.525 MB |
| PoE | Da |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 24-28 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 448.9 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 24 |
| Queue scheduling algorithms | SPQ, WFQ, Weighted Round Robin (WRR) |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv3, SSH, SSL/TLS |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 52 Gbit/s |
| System event log | Yes |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 375 W |
| Virtual LAN features | MAC address-based VLAN, Port-based VLAN |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 3.58 kg |
| Width | 441 mm |








