



-8 %




ZYXEL GS1920-48HPV2 48PORT GBEPOE SWITCH
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: GS192048HPV2-EU0101F
- Greutate: 5.20kg
- Dimensiuni: 61.00cm x 36.00cm x 11.00cm
3.591,10 Lei
3.903,53 Lei
Fără TVA: 2.967,85 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | No |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| ARP inspection | Yes |
| Authentication | Guest VLAN, Port-based authentication |
| Authentication type | IEEE 802.1x, RADIUS |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 44 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Cables included | AC |
| Certification | RoHS |
| Combo SFP ports quantity | 4 |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| CPU defense | Yes |
| Depth | 270 mm |
| DHCP features | DHCP snooping, DHCP relay, DHCPv6 relay, DHCP client |
| Electromagnetic compatibility | FCC 15 A, CE A, BSMI EMC |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE-X |
| Fiber optic connector | SFP |
| Flash memory | 32 MB |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 7.4 Mpps |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 1617.36 BTU/h |
| IGMP snooping | Yes |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| Internal memory | 256 MB |
| IP-MAC-Port binding | Yes |
| LAN-Port-Type | Gigabit |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Management | Da |
| Mean time between failures (MTBF) | 502509 h |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Noise level | 26.5 dB |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Package depth | 355 mm |
| Package height | 107 mm |
| Package weight | 5.25 kg |
| Package width | 616 mm |
| Packet buffer memory | 1.5 MB |
| Password protection | Yes |
| PoE | Da |
| Porturi RJ 45 | 28+ |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 474.3 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 48 |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Queue scheduling algorithms | SPQ, WFQ, Weighted Round Robin (WRR) |
| Rack mount kit | Yes |
| Rack mounting | No |
| Rate limiting | Yes |
| Safety | LVD, BSMI |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, SNMP, SNMPv3 |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 100 Gbit/s |
| System event log | Yes |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 375 W |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Weight | 4.1 kg |
| Width | 441 mm |








