




-8 %





Zyxel WBE660S-EU0101F wireless acces POE
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: WBE660S-EU0101F
- Greutate: 2.00kg
- Dimensiuni: 38.50cm x 23.50cm x 9.50cm
3.501,72 Lei
3.806,30 Lei
Fără TVA: 2.893,98 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| 6 GHz | Yes |
| ADSL | No |
| Antenna type | Internal |
| Band | Tri-Band |
| Compatibil Mesh | Nu |
| DC voltage range | 15 V |
| Depth | 178 mm |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Frequency-Band | DualBand |
| Height | 56 mm |
| Input current | 3 A |
| MAC address filtering | Yes |
| Maximum data transfer rate | 11530 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 1376 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 8646 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (6 GHz) | 11530 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Numar antene | 1 |
| Numar porturi RJ-45 | 2 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Package depth | 231 mm |
| Package height | 93 mm |
| Package weight | 2.04 kg |
| Package width | 377 mm |
| Placement | Wall |
| Port USB | Nu |
| Port-Type | Gigabit |
| Portabil | Nu |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Security algorithms | WEP, WPA, WPA2-PSK, WPA3 |
| Segment | Business |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Suport SIM | Nu |
| Tehnologie | WIFI 7 |
| Tip Antena | Externa |
| USB-Port | No |
| VLAN support | Yes |
| WAN-Ports | 1 |
| Weight | 1.41 kg |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Width | 310 mm |
| WiFi-Standard | ac |
| Wireless-Speed | Up to 4804Mbps |
| WR-3G_4G | No |
| WR-LAN-Ports | 4 |








