
-8 %
ZYXEL NWA55BE WIRELESS AP 2.4-5GHz
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: NWA55BE-EU0102F
- Greutate: 1.00kg
- Dimensiuni: 22.00cm x 19.00cm x 6.00cm
849,20 Lei
922,96 Lei
Fără TVA: 701,81 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Antena | Externa |
| Antenna features | Detachable antenna |
| Antenna gain level (max) | 3 dBi |
| Antenna type | External |
| Antennas quantity | 2 |
| Auto Wireless Distribution System (WDS) | Yes |
| Band | Dual - band |
| Band steering | Yes |
| Bandwidth | 0.24 GHz |
| Built-in processor | Yes |
| Cellular Coexistence Filter (CCF) | Yes |
| Cloud-managed | Yes |
| Command-line interface (CLI) | Yes |
| Compatibil Mesh | Da |
| Compliance certificates | Federal Communications Commission (FCC) |
| Depth | 136.4 mm |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Fast roaming | Yes |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Height | 49.6 mm |
| International Protection (IP) code | IP55 |
| MAC address filtering | Yes |
| Maximum data transfer rate | 5100 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 688 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 4324 Mbit/s |
| Mean time between failures (MTBF) | 631165 h |
| Numar porturi | 1-3 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 59 mm |
| Package weight | 984.5 g |
| Package width | 221 mm |
| Placement | Wall |
| Power consumption (typical) | 24 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Product colour | White |
| Receiver sensitivity | Min. Rx sensitivity up to -99 dBm |
| Security algorithms | WEP, WPA, WPA2, WPA3, 802.1x RADIUS |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Tehnologie WI-FI | WI-FI |
| Transmitting power | 26 dBmW |
| Viteza Transport | 5012 Mbit/s |
| VLAN support | Yes |
| Weight | 575.6 g |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Width | 308 mm |
| Wireless isolation | Yes |








