
Boxa portabila JBL Encore Essential 2
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: JBLPBENCORE2EP
- Greutate: 8.60kg
- Dimensiuni: 39.00cm x 35.00cm x 37.00cm
1.587,43 Lei
Fără TVA: 1.311,92 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter included | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Amplificator | N/A |
| Audio formats supported | FLAC, MP3, WAV, WMA |
| AUX in | Yes |
| Battery capacity | 4722 mAh |
| Battery life (max) | 15 h |
| Battery recharge time | 3.5 h |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, PBP, TMAP |
| Bluetooth transmitter modulation | 8DPSK, DQPSK, GFSK |
| Bluetooth transmitter power | 16 dBm |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Cables included | AC |
| Card reader integrated | No |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Cord length | 2 m |
| Depth | 263 mm |
| Frequency range | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Height | 338.6 mm |
| Illumination LED | Yes |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Jack 3.5mm | N/A |
| Microphone in | Yes |
| Microphone included | Yes |
| NFC | Nu |
| Number of speakers | 1 |
| Number of tweeter drivers | 2 |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 365 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 9.15 kg |
| Package width | 385 mm |
| Product colour | Black |
| Product type | Mono portable speaker |
| Protection features | Splash proof |
| Putere RMS | peste 100W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| RMS rated power | 100 W |
| Safety sheet | Yes |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 80 dB |
| Tip sistem | 1.0 |
| Tweeter | Yes |
| Tweeter diameter | 2 cm |
| Tweeter diameter (imperial) | 1.91 cm (0.75) |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 22 W |
| USB Type-C required charging power (min) | 22 W |
| Utlizare | N/A |
| Weight | 6.4 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 319.5 mm |
| Woofer | Yes |
| Woofer diameter | 13.5 cm |
| Woofer diameter (imperial) | 13.3 cm (5.25) |













