









-38 %










Carcasa DEEPCOOL MATREXX 40 3FS Mini Tower RGB NEGRU, Tempered Glass, Sloturi Expansiune 4, Drive Bays: 2x3.5" 2x2.5", Ventilatoare Suportate: 6 (spate: 1x120mm, fata: 3x120mm sau 2x140mm, sus: 2x120mm sau 2x140mm), Ventilatoare Incluse: 3 (spate: 1x120mm, fata: 2x120mm), Format Placa De Baza Suportat: MIni-ITX, Micro-ATX, Lungime Maxima Placa Video: 320mm, Inaltime Maxima Cooler Procesor: 165mm
Carcasa DEEPCOOL MATREXX 40 3FS Mini Tower RGB NEGRU
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DP-MATX-MATREXX40-3FS
- Greutate: 6.70kg
- Dimensiuni: 47.00cm x 47.00cm x 29.00cm
199,24 Lei
321,26 Lei
Fără TVA: 164,66 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Audio output | Yes |
| Cable management | Yes |
| Cable management clearance | 2 cm |
| Case-Fan | Yes |
| Case-Format | micro-ATX |
| Depth | 400 mm |
| Form factor | Micro Tower |
| Front fans diameters supported | 120,140 mm |
| Front fans installed | 2x 120 mm |
| Front radiator sizes supported | 120,140,240,280 mm |
| Front-USB_Audio | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Height | 431 mm |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination location | Case fans |
| Iluminare RGB | Da |
| Included-PSU | No |
| Liquid cooling capability | Yes |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), SPCC, Tempered glass |
| Maximum CPU cooler height | 16.5 cm |
| Maximum graphics card length | 32 cm |
| Maximum PSU length | 16 cm |
| Number of 2.5 bays | 2 |
| Number of 3.5 bays | 2 |
| Number of 5.25 bays | 0 |
| Number of expansion slots | 4 |
| Number of front fans supported (max) | 3 |
| Number of internal 3.5 bays | 2 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Number of top fans supported (max) | 2 |
| On/off button | Yes |
| Package depth | 470 mm |
| Package height | 470 mm |
| Package weight | 6.42 kg |
| Package width | 288 mm |
| Placi baza compatibile | mITX, mATX |
| Port Audio | Da |
| Porturi USB | Da |
| Power supply included | No |
| Power supply location | Bottom |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Rear radiator sizes supported | 120 mm |
| Recomandata pentru Gaming | Da |
| Reset button | Yes |
| Side window | Yes |
| Suitable for | Gaming |
| Supported HDD sizes | 2.5,3.5 |
| Supported motherboard form factors | micro ATX, Mini-ITX |
| Supported power supply form factors | ATX, PS2 |
| Tempered glass panel(s) | Yes |
| Tip carcasa | Mini Tower |
| Top fans diameters supported | 120, 140 mm |
| Top radiator sizes supported | 120,140,240,280 mm |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Ventilator Inclus | Da |
| Weight | 5.52 kg |
| Width | 215 mm |









