


Nou
-49 %



HDD Extern LaCie D2 PROFESSIONAL, 4TB, Negru, USB 3.1
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: STHA4000800
- Greutate: 1.00kg
- Dimensiuni: 24.00cm x 18.00cm x 12.00cm
1.459,09 Lei
2.863,78 Lei
Fără TVA: 1.205,86 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| Alimentare USB | Nu |
| Bus powered | No |
| Cables included | USB, USB Type-C |
| Capacitate HDD extern | 4 TB |
| Depth | 130 mm |
| External power adapter | Yes |
| Format HDD extern | 3.5" |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Height | 188.5 mm |
| Housing material | Aluminium |
| Interfata HDD extern | USB Type-C |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra |
| Master (outer) case height | 495 mm |
| Master (outer) case length | 212 mm |
| Master (outer) case net weight | 10.7 kg |
| Master (outer) case width | 377 mm |
| Maximum data transfer rate | 240 Mbit/s |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 16 kg |
| Package width | 180 mm |
| Product colour | Black |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Type | HDD |
| USB connector | USB Type-C |
| USB data transfer rates | 5000 Mbit/s |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User guide | Yes |
| Weight | 1.4 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 60 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |







