
-53 %
HDD Extern Lacie Rugged, 1TB, Argintiu,USB 3.0
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: STFR1000800
- Greutate: 0.50kg
- Dimensiuni: 18.00cm x 12.00cm x 4.50cm
722,63 Lei
1.540,40 Lei
Fără TVA: 597,22 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Alimentare USB | Da |
| Bundled software | LaCie Backup Assistant, LaCie Setup Assistant, LaCie Private-Public |
| Capacitate HDD extern | 1 TB |
| Country of origin | United States |
| Depth | 135.1 mm |
| Drive device speed | 5400 RPM |
| Format HDD extern | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5 |
| Height | 18.7 mm |
| Housing material | Rubber |
| Interfata HDD extern | USB 3.x Gen 1 |
| Material | Plastic |
| Maximum data transfer rate | 500 Mbit/s |
| Package depth | 139 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 350 g |
| Package width | 80 mm |
| Product colour | Orange |
| Protection features | Crash proof, Shock resistant, Splash proof |
| Read speed | 130 MB/s |
| Thunderbolt technology | No |
| USB connector | USB Type-C |
| Weight | 100 g |
| Width | 86 mm |
| Write speed | 130 MB/s |









