


-16 %



Placa video Asus Dual RTX 5060 TI OC 16G EVO
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: DUAL-RTX5060TI-O16G-EVO
- Greutate: 0.51kg
- Dimensiuni: 23.00cm x 14.00cm x 4.00cm
3.529,69 Lei
4.226,76 Lei
Fără TVA: 2.917,10 Lei
| Caracteristici | |
| Alimentare separata | 1x 8-pin PCI-E |
| Bus Memorie | 128bit |
| Capacitate | 16GB |
| Chipset | nVidia |
| Cooling technology | ASUS Axial-tech |
| Cooling type | Active |
| CUDA | Yes |
| CUDA cores | 4608 |
| Data transfer rate | 28 Gbit/s |
| Depth | 42 mm |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| DisplayPort version | 2.1b |
| DisplayPorts quantity | 3 |
| Dual Link DVI | No |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| Form factor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Graphics card memory type | GDDR7 |
| Graphics processor | GeForce RTX 5060 Ti |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 2.3 |
| HDMI | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1b |
| Height | 120 mm |
| Interface type | PCI Express 5.0 |
| Length | 225 mm |
| Low profile | Full Profile |
| Manual | Yes |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Memory BUS | 128 bit |
| MiniDP | N/A |
| Minimum system power supply | 550 W |
| Model | GeForce RTX 5060 Ti |
| NPU performance up to | 759 TOPs |
| Numar Sloturi | 2.1 Slot |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Number of slots | 2.1 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| OpenGL version | 4.6 |
| Overclocked (OC) edition | Yes |
| Package type | Box |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Processor boost clock speed | 2602 MHz |
| Processor frequency (OC mode) | 2632 MHz |
| Product colour | Black |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| Segment | Gaming |
| Seria | GeForce RTX 5000 |
| Sistem racire | Activ |
| Slot | PCI Express 5.0 |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Tip memorie | GDDR7 |
| TV tuner integrated | No |









