




-32 %





AX3000 Multi-gig WiFi 6 PoE access point | 2.5G PoE uplink | 3x3 + 2x2 MU-MIMO Antenna| NebulaFlex Cloud
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: NWA90AXPRO-EU0102F
- Greutate: 0.70kg
- Dimensiuni: 23.00cm x 16.00cm x 6.00cm
622,99 Lei
922,40 Lei
Fără TVA: 514,87 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| 6 GHz | No |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Antena | Interna |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain level (max) | 4 dBi |
| Antenna type | Internal |
| AP-Type | Managed |
| Band | Dual - band |
| Compatibil Mesh | Nu |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 140 mm |
| Ethernet LAN data rates | 1000,2500 Mbit/s |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Height | 37.5 mm |
| Input current | 0.3 A |
| LED indicators | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Management protocols | SNMP |
| Maximum data transfer rate | 2400 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 575 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 2400 Mbit/s |
| MIMO | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Networking standards | IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Numar porturi | 1-3 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Output current | 2 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 668 g |
| Package width | 240 mm |
| Placement | Ceiling |
| PoE | Nu |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Product colour | White |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, EAP, WEP, WPA, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3 |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Tehnologie WI-FI | WiFi 6 - AX |
| Viteza Transport | N/A |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 352 g |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Yes |
| Width | 140 mm |
| WiFi-Frequency | 2.4-GHz |
| WiFi-Standard | ac |








