
-8 %
Switch ZyXEL Gigabit XS1930-10, 10 port, 10/100/1000 Mbps
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: XS1930-10-ZZ0101F
- Greutate: 3.83kg
- Dimensiuni: 48.00cm x 8.00cm x 34.00cm
2.487,95 Lei
2.703,77 Lei
Fără TVA: 2.056,15 Lei
Garanție: 60 luni| Caracteristici | |
| 10G support | Yes |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Cloud-managed | Yes |
| Configuring Location Settings (CLI) | Yes |
| Depth | 230 mm |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 151.06 BTU/h |
| Installed SFP modules quantity | 0 |
| Installed SFP+ modules quantity | 0 |
| LAN port type | Gigabit |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 16000 entries |
| Management | Da |
| MIB support | Y |
| Montare in rack | Da |
| Multicast support | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 50 °C |
| PoE | Nu |
| Port mirroring | Yes |
| Porturi RJ 45 | 5-10 |
| Porturi SFP | 1-2 |
| Power consumption (max) | 44.2 W |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Power supply included | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 2 |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Switching capacity | 200 Gbit/s |
| Viteza transfer | Gigabit |
| VLAN support | Yes |
| Web-based management | Yes |
| Weight | 2.4 kg |
| Width | 330 mm |








