
-41 %
HDD desktop WD WD Blue, 4 TB, 5400 RPM, 128 MB cache, SATA III
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: WD40EZZX
- Greutate: 0.50kg
- Dimensiuni: 14.50cm x 11.00cm x 2.50cm
893,19 Lei
1.518,59 Lei
Fără TVA: 738,18 Lei
| Caracteristici | |
| Buffer HDD intern | 128 MB |
| Capacitate HDD intern | 4 TB |
| Compatible products | ICES-003/NMB-003, Maghreb, CB-Scheme, TUV |
| Compliance certificates | BSMI, CE, Federal Communications Commission (FCC), KC, RCM, UKCA, UL, VCCI |
| Component for | PC |
| Depth | 147 mm |
| HDD capacity | 4 TB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 3.5 |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD sustained transfer rate | 180 MiB/s |
| HDD-Buffer | 128MB |
| HDD-Capacity | 4TB |
| HDD-Interface | SATA3 |
| Height | 26.1 mm |
| Hot-swap | No |
| Hybrid-SSHD | No |
| Interface | Serial ATA III |
| Interfață HDD intern | SATA III |
| Non-operating shock | 250 G |
| Operating shock | 70 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Power consumption (idle) | 2.9 W |
| Power consumption (read) | 4.5 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (write) | 4.5 W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Start/stop cycles | 300000 |
| Storage drive buffer size | 128 MB |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Type | HDD |
| Viteza rotație HDD intern | 5400 rpm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Weight | 550 g |
| Width | 101.6 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |










