
-41 %
HDD desktop WD WD100EAGZ. 10TB, 7200RPM, 512MB cache, SATA III
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: WD100EAGZ
- Greutate: 0.76kg
- Dimensiuni: 26.00cm x 10.00cm x 2.50cm
2.009,68 Lei
3.411,63 Lei
Fără TVA: 1.660,89 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Buffer HDD intern | 512 MB |
| Capacitate HDD intern | 10 TB |
| Component for | PC |
| Depth | 147 mm |
| HDD average transfer rate | 260 MB/s |
| HDD capacity | 10 TB |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD size | 3.5 |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Height | 26.1 mm |
| Interface | Serial ATA III |
| Interfață HDD intern | SATA III |
| Non-operating shock | 250 G |
| Operating shock | 70 G |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Operating voltage | 12 V |
| Power consumption (idle) | 6.1 W |
| Power consumption (read) | 8.8 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (write) | 8.8 W |
| Start/stop cycles | 300000 |
| Storage drive buffer size | 512 MB |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Type | HDD |
| Viteza rotație HDD intern | 7200 rpm |
| Weight | 750 g |
| Width | 101.6 mm |










