
-47 %
HDD Extern WD Elements Portable, 1TB, negru, USB 3.0
- Disponibilitate: In Stoc
- Model: WDBUZG0010BBK-WESN
- Greutate: 0.30kg
- Dimensiuni: 13.00cm x 5.00cm x 18.00cm
523,42 Lei
986,04 Lei
Fără TVA: 432,58 Lei
Garanție: 24 luni| Caracteristici | |
| Alimentare USB | Da |
| Bus power | 5 V |
| Bus powered | USB |
| Cables included | Micro-USB |
| Capacitate HDD extern | 1 TB |
| Depth | 111 mm |
| External power adapter | No |
| File format system | NTFS |
| Format HDD extern | 2.5" |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5 |
| Height | 15 mm |
| Interfata HDD extern | USB 3.x Gen 1 |
| LED indicators | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 35 °C |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Thunderbolt technology | No |
| Type | HDD |
| USB connector | Micro-USB B |
| USB data transfer rates | 480,5000 Mbit/s |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| User guide | Yes |
| Weight | 130 g |
| Wi-Fi | No |
| Width | 82 mm |













